04-8880117

מקלף 6, חיפה (חניה במקום)

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
כללי
מאמרים

איך לנקות ספות מכתמים שונים עם חומרים שיש בכל בית?

לנקות ספות

לנקות ספות בקלי קלות

איך לנקות ספות באופן נכון ומדוייק מבלי להרוס את הספות עצמן?. שאלה חשובה במיוחד כשמדובר ברהיט שהוא כה דומיננטי ופעיל בחיינו.  כשעל ספה בסלון מופיע כתם, החלל כולו נראה פחות מרשים ואפילו מוזנח, ובנוסף פחות נעים לשבת עליה. כדאי לדעת שבחלק מהמקרים תוכלו לנקות את הכתם גם בעזרת חומרים פשוטים שיש בכל בית – ובעיקר אם מטפלים מיד במצב. לפני שמתחילים לנסות להסיר כתם שמן, שתן, קיא, קפה וכו', חשוב להדגיש שאם מדובר בספה יוקרתית, כדאי לנסות את הטיפול קודם כל במקום נסתר, כדי לוודא שהוא לא מזיק לריפוד.

לנקות ספות מכתמי דם 

ישנן שתי פעולות אפשריות אם נוצר כתם דם על ספה – פעולה עדינה יחסית ופעולה יותר אגרסיבית. באופן טבעי כדאי להתחיל עם האופציה העדינה, ורק אם היא לא מעלימה את הדם, לעבור לתוכנית ב'.

השלב הראשון הוא ספיגת כל הדם בעזרת נייר סופג או מטלית יבשה. חשוב לא ללחוץ על הכתם כדי לא לגרום לדם להיכנס אל עומק הסיבים של הריפוד. בשלב הבא מוהלים לתוך כוס מים חמים שלוש כפות של חומץ (לבן) ועוד שלוש כפות של נוזל ניקוי עדין (למשל סבון כלים). שופכים מעט מהנוזל על הכתם, ובעזרת מטלית (שמוודאים שהיא נקייה) או מברשת רכה עוברים על האזור. חשוב לייבש את הספה כדי שלא ייווצר עובש.

אם בכל זאת נשארו חלקים מהדם על הספה, אפשר להשתמש באמוניה. חובה לבדוק קודם את השפעת חומר זה על הריפוד במקום שאינו גלוי לעין. אם אתם חוששים שהריפוד עלול להינזק, אפשר להזמין חברת ניקוי ספות מקצועית, שעושה שימוש בחומרים אפקטיביים להפליא מצד אחד ובטוחים לגמרי מצד שני.

העלמת כתמי שתן ואת הריח שלהם

הפתרון הנ"ל – תערובת של מים חמימים, חומץ לבן וחומר ניקוי עדין (אבקת כביסה או נוזל כלים) – מתאים גם להסרת כתמי שתן. אופציה נוספת היא לשפוך מיץ מלימון עם מעט מלח בכמות קטנה על הכתם, לחכות רבע שעה ואז לספוג את הנוזל. כדי להעלים את הריח אפשר לפזר אבקת סודה לשתייה על האזור ולשאוב אחרי כשעתיים.

ניקוי כתם יין מספה

אם בילוי רומנטי או ערב של התרגעות נינוחה על הספה עם כוס יין משאיר כתם על הספה, הפתרון הוא חומץ. מורחים כמות קטנה של חומץ על הכתם – ומחכים 3 דקות. לאחר מכן מנגבים עם מגבון לח את האזור ודואגים לייבש (למשל בעזרת פן).

איך אפשר לנסות לנקות כתמים ישנים?

ניקוי בדים וריפודים שיש עליהם כתם ישן, שכבר התייבש, אפשרי בחלק מהמקרים אם מורחים קצף גילוח על האזור המלוכלך. לפעמים גם שמפו לשיער שמנוני עשוי לפרק את המרכיבים של הכתם ולאפשר את הסרתם לאחר מכן עם מגבון לח או עם מטלית רכה טבולה במעט מים חמימים. אם הכתם נשאר, המענה הנכון הוא טיפול באמצעות חומרי ניקוי מקצועיים – במקרה כזה להזמנת חברת הניקוי יש גם ערך מוסף: הספה תיראה חדשה ומרשימה יותר באופן כללי.

מאמרים נוספים
הרכבת ארון הזזה

הרכבת ארון הזזה

הרכבת ארון הזזה היא משימה שמצריכה בדרך כלל איש מקצוע. אם אתם שואלים את עצמכם מי אנשי המקצוע שבדרך כלל מרכיבים ארונות הזזה, ובכן, אין

עיצוב דירה

עיצוב דירה לאחר שיפוץ

עיצוב דירה  במשפחות רבות יש רצון לבצע עיצוב דירה מחודש לאחר שהילדים עוזבים את הקן. אם הם גרים סמוך לאוניברסיטה או כבר גרים עם בני

Call Now Buttonלהתקשר לנציג
לפתוח צ'אט
1
זקוקים לעזרה?
היי,
איך נוכל לעזור?